Team Member Directory

To contact a Jack & Jill Team Member, please call (954) 463-8772
and the corresponding extension, or click on their name to send an email.

ADMINISTRATION

Leadership
Heather Siskind, Chief Executive Officer, ext. 205 | Bio
Maria Meyer, Chief Development Officer, ext. 203 | Bio
Susan Stanley, Chief Financial Officer, ext. 204 | Bio
Angella Schroller, Senior Director of Education, ext. 101 | Bio

Development
Lauren Bernstein, Grants Manager, ext. 257 |Bio
Patti Hommes, Development Manager, ext. 246 |Bio
Sydney Stelter, Marketing Manager, ext. 255 | Bio
Jennifer Swercheck, Director of Special Events, ext. 206 | Bio

Education
Anthony Aurigemma, Director of Early Education, ext. 234 | Bio
Tonya Wallace, Assistant Principal, ext. 231 | Bio

Finance and Human Resources
Kathy Capobianco, Enrollment Coordinator, ext. 218 |Bio
Anna Champagne, Finance Coordinator, ext. 256
Cassandra Dennis, Finance and HR Manager, ext. 216 | Bio
Melissa St John, Senior Finance Manager, ext. 234 | Bio

Food Services
Bill Butler, Director of Food Services, ext. 4123 | Bio
Carla Lloyd, Food Service Manager
Norma Miller, Food Service Support Staff
Marquise Robinson, Food Service Support Staff
Anthony Villanueva, Food Service Support Staff

Operations
Jose Vargas, Facilities Coordinator, ext. 124
Tara Villanueva, Office Manager, ext. 210 | Bio
____________________________________________________________

Anne Meoli, Director of Health Initiatives, ext. 4118 | Bio
Fenway, Director of Canine Therapy
____________________________________________________________

Family Services
Jeanette Johnson, Director of Family Services, ext. 208 | Bio
Tanisha Lewis, Family Program Manager, ext. 207

Student Services and Case Management
Ashley King, Director of Student Services and Case Management, ext. 114
Kiara Gonder, Family Engagement Specialist, ext. 249

____________________________________________________________

Anthony Aurigemma, Director of Early Education, ext. 234 | Bio
Brandon Carter, Administrative Assistant, ext. 124

Room 103, ext. 103
Sharisse Brantley
Carline Sainvil

Room 104, ext. 104
Sarah Ocean
Janibel Torres

Room 105, ext.105
Victoria Cook
Samnisha Grant

Room 112, ext. 112
Shamika Delcine

Room 113, ext. 113
Anna Champagne
Tiffany Wright

Room 117, ext. 117
Sandra Brown
Connie Hernandez

Room 118, ext. 118
DaMija Long
Tonita Richardson

Room 119, ext. 119
Nathalie Dorvil
Alexia Fuller

Room 120, ext. 120
Tricia Austin
Mary Thomas

Resource Teachers
Elaine Harp
Maliska Parrish
Charlotte Reese
Andyka Tai

____________________________________________________________

Tonya Wallace, Interim Principal, ext. 231 | Bio
Amber Binford, Administrative Assistant, ext. 4124
Lynn Diamond, Curriculum and Assessment Specialist
Tanzanier Wilson, Enrichment and Support Coordinator
Antoinette Johnson, After School Enrichment Instructor
Laketris Salley, After School Enrichment Instructor
Amy Welch, Fine Arts Teacher

Classrooms
Nehrida Chacon, Second Grade Teacher, ext. 4200
Diamos Demerritt, Fourth Grade Teacher, ext. 4203
Samantha McFarlane, Third Grade Teacher, ext. 4202
Sylvia Rease, Kindergarten Teacher. ext. 4101
Arline Rodriguez, First Grade Teacher, ext. 4102
Kathy Staten, Fifth Grade Teacher, ext. 4204
Connie Wright, Kindergarten Teacher. ext. 4101

Classroom Assistants
Zuaneshia Davis
Vicki Dinkins
Arasay Perez-Acea

Summer Camp
Ilyse Dangelo Castillo, Summer Camp Instructor